آیا اثبات حجر متوفی توسط کارشناسان ۵و۷و۹و۱۱(۳۲) نفر هرگونه وکالت بلاعزل و تام الاختیار که قبلا صادر شده و هرگونه سند که بعد از حجر متوفی صادر شده است را باطل می کند؟

مشاوره حقوقی وکیل حقوقی ‫270 بازدید1 پاسخ‫1 دنبال کننده
0
sms 24 اعتبار sms ویرایش کرده

پرونده متوفی توسط دادگاه تجدید نظرجهت اثبات حجر ,با توجه به اعتراضات پی در پی , چند بار به تهران ارسال شد توسط کارشناسن پزشکی  ۵و۷و۹و۱۱(۳۲) نفره  رویت شد و چون مدارک پزشکی متوفی از سال ۱۳۸۷/۶/۱۳   توسط تجدید نظر خواه و خوانده ورود ثالث  مفقود شده است اثبات حجر از مورخه ۱۳۸۸/۱۰/۲۵ به اثبات رسید  ولازم به ذکر است تجدید نظر خواه و خوانده ورود ثالث  بااخذ وکالت تام الاختیار مورخه ۱۳۸۸/۰۹/۱۴  از متوفی  توانسته است در مورخه  ۱۳۸۸/۱۱/۲۹ یعنی  دو روز قبل از فوت متوفی , به نام خود نماید . آیاحجر ؛ هرگونه وکالت بلاعزل و تام الاختیار که قبلا صادر شده و هرگونه سند که بعد از حجر بنام دارنده وکالت بشود را باطل می کند؟

‫پرسش‌ بسته شده, امکان ارسال پاسخ جدید وجود ندارد.

بهترین پاسخ

1
imani 277 اعتبار sms انتخاب شده به عنوان بهترین پاسخ

با عرض سلام

طبق بند ٢ ماده ١٩٠ قانون مدنی یکی از شرایط صحت عقد اهلیت طرفین میباشد اگر شخص اهلیت نداشته باشد تمامی معاملات و عقود وی باطل است حال باید توجه کرد ایا شخص در هنگام عقد اهلیت داشته یا خیر که توسط کارشناسان تعیین میشود و تاریخ حجر را در رای ذکر میکنن اگر تاریخ حجر قبل از عقد باشد باطل است ولی اگر تاریخ حجر بعد از عقد باشد صحیح است و تمامی معاملاتی که انجام شده نافذ بوده.اگر امکانش هست نظریه کارشناسان رو ارسال کنید

×

ورود